Ing. Zita Hlaváčková, majitelka, ředitelka a hlavní lektorka jazykové školy ELITE

"Pro jazyky jsem se narodila - jsou mojí srdcovkou a jazykovka mým druhým dítětem. Považuji se za šťastlivce, který může říct, že práce je jeho velkým koníčkem."

Moc dobře si vzpomínám na svůj první kontakt s cizím jazykem - jako malou mě moji rodiče vzali do Prahy, kde jsem slyšela, jak někdo mluví jinou řečí, než na jakou jsem byla dosud zvyklá. Byla jsem doslova uchvácená, a tak jsem si od té doby začala vytvářet svůj "vlastní" jazyk, který se rozhodně žádnému cizímu nepodobal, ale bavilo mě to. S nástupem do školy jsem začala obdivovat práci učitele, protože ten, kdo v sobě našel odvahu vzdělávat ostatní, si vždy získal můj obdiv a respekt. Mě ve škole nikdy nebavila chemie, fyzika a další přeměty tomu podobné, ale v cizích jazycích jsem vždy byla "number one". Můj první kontakt byl s němčinou, pak se přidala angličtina, a postupem času jsem se začala věnovat i dalším jazykům, jako je francouzština, španělština, ruština a pak také italština. Všemi těmito jazyky hovořím plynně a rovněž je vyučuji v naší škole, kde se se mnou můžete setkat nejenom ve skupinových kurzech, ale také v rámci individuálních lekcí. 

Za dobu svého studia cizích jazyků jsem měla možnost poznat nejrůznější typy učitelů, ale všichni měli zpravdla jedno společné - učili nás pouze gramatiku a zkoušeli ze slovíček, v jedné lekci se "hrabali" div ne celé pololetí, takže ze školy člověk neuměl nic, a v současné době to není o nic lepší. Já jsem si řekla, že takhle to prostě nechci, něco udělám nejenom se sebou, ale především v tom pomůžu ostatním, a změním tak ten zastaralý a nikamnevedoucí způsob studia. Právě toto mě dovedlo k vytvoření naší unikátní výukové metody STANDARD, díky níž se naučíte pořádně cizí jazyk nejenom po mluvnické stránce, ale primárně se naučíte mluvit, mluvit a mluvit, což je pro aktivní znalost jazyka to nejdůležitější! 

Jak vám já mohu pomoci při studiu? 

Když se se mnou poprvé setkáte, možná vás překvapí můj velmi otevřený a pozitivní přístup, ale nemusíte se obávat, brzy prolomíme ledy a vše půjde tak, jak má, a jak to chcete vy. Moje dlouholetá praxe mi jednoznačně ukázala, že člověk potřebuje při studiu podporu a motivaci, a toto u mě najde každý - ke každému klientovi přistupuji zcela individuálně, jako certifikovaná LIFE COACHka dokáži rozpoznat různé bloky, pomohu s jejich odstraněním a rovněž poradím i s vhodnými studijními technikami. Vedle toho si mě studenti jistě oblíbí pro můj velký smysl pro humor, lidský a přátelský přístup a komunikativnost. K tomuto přístupu vedu pochopitelně i naše lektory, neboť zastávám názor, že v přátelském prostředí a dobré atmoféře nejenom dobře studuje, ale zejména jsou dobré studijní výsledky. A věřte, že pro mě je největší odměnou slyšet pozitivní Reference a ohlasy od naših klientů, ale také vidět výsledky závěrečných testů ( v současnosti je to 99,9% úspěšných studentů ), 95% studentů pokračujících v návazných kurzech a neustále narůstající počet vystavených certifikátů o úspěšném absolvování kurzů, na které se samozřejmě velmi ráda podepisuji. 
 

Co od nás můžete očekávat? 

Pokud jste se rozhodli, že se chcete konečně naučit dobře cizí jazyk, pak jste u nás na správném místě! Jste-li připraveni udělat něco sami pro sebe, zlepšit svůj osobní a profesní život, zvýšit si své sebevědomí, potažmo splnit si svůj sen, ať už se týká cestování, vysněné práce nebo ať je jakýkoli, my vám k realizaci vašich snů rádi pomůžeme. Pokud jste připraveni, pak se vám osobně zaručuji, že pod naším vedením nejenom dosáhnete rychlého pokroku a rozvoje svých znalostí, ale rozhodně to nebude trvat několik dlouhých let, jako je tomu zpravidla v jiných školách. Velmi si vážím vaší důvěry, kterou nám dáváte, a těším se, že vám pomůžeme komunikovat s lidmi po celém světě. 
 
Jistě bych také měla připomenout, že jazykovou školu neustále posouvám směrem dopředu, zajímám se o nejmodernější trendy ve výuce, inovace stávajících výukových metod, jako jediná jazyková škola v Benešově a Vlašimi disponujeme moderním hi-tech vybavením, jako jsou interaktivní tabule, projektory, PC technika a softwary atd. V září 2016 jsme zavedli zbrusu nové učební materiály a více tak zefektivnili výuku, velkou výhodou je také, že si učební materiály u nás nemusíte kupovat, poskytneme vám je zcela ZDARMA, v elektronické podobě, takže do výuky nemusíte investovat nic navíc. Dále spolupracujeme s různými společnostmi poskytujícími firemní benefity, takže pokud vám váš zaměstnavatel tyto výhody poskytuje, můžete je u nás uplatnit. Je toho zkrátka na dlouhé povídání, máte-li zájem o více informací o naší škole, klikněte zde: O nás nebo nás můžete přijít rovnou navštívit, na jednu z našich poboček, kde vám rádi uvaříme naši dobrou kávu a probereme s vámi vše potřebné.
 
V naší jazykové škole si přijdou na své i vaše děti - nabízíme kurzy angličtiny pro děti již od 3 let, dále jsme naši nabídku rozšřili o kurzy francouzštiny a španělštiny pro děti od 10 let, což je ideální nejenom pro děti, které jazyky baví, ale i pro rodiče, kteří dbají a záleží jim na kvalitním vzdělání jejich ratolestí. Děti naše kurzy a lektory zkrátka milují... 
 

Závěrem nutno podotknout, že jazyková škola ELITE se neustále rozvíjí a posouvá dopředu, pravidelně pro vás připravujeme různé kurzy, obohacujeme výuku různými interaktvními cvičeními a chystáme různé akce. Ve svém rozvoji nehodá nijak polevit, proto pokud chcete mít pravidelný přehled o našich aktivitách, nezapomeňte sledovat náš web nebo se k nám přidejte na Facebooku, aby vám nic neuniklo.

Přeji Vám mnoho štěstí při studiu a používání cizího jazyka v životě. 

Ing. Zita Hlaváčková
výkonná ředitelka a šéflektorka 

Já a mé zkušenosti s cizími jazyky:

 • profesionální výuce jazyků se věnuji již 10 let; odučeno více jak 9 500 hodin
 • hovořím aktivně pěti jazyky - anglicky, německy, francouzsky, španělsky a rusky; všechny z nich také vyučuji 
 • studiu cizích jazků se věnuji průběžně již od útlého dětství, kdy byly a stále jsou mými velkými koníčky 
 • působím jako externí překladatelka odborných textů, především technického, právnického a farmaceutického zaměření. Mezi mé pravidelné klienty patří např. společnosti Škoda Auto, a. s., Zentiva a. s., Sellier & Bellot a. s., Městský úřad Benešov a místní informační centrum, pro které pravidelně zpracovávám překlady materiálů za účelem propagace regionu: mé texty najdete v mnoha letácích a brožurách a na webových stránkách, dále si můžete v místním info centru zakoupit i mou knihu "Benešov - the town not only below the castle", a mým nejnovějším dílem je také scénář k propagačnímu animovanému filmu o Benešově prezentovaném v americké televizi Czech-American TV, který již vidělo více jak 2,5 milionu uživatelů
 • kvalifikace z anglického jazyka: 
  - 2006 certifikát CAE - velmi pokročilá angličtina - úroveň C1 
  - 2011 certifikát ILEC - velmi pokročilá právnická angličtina - úroveň C1 
  - 2011 certifikát BEC Higher - velmi pokročilá obchodní angličtina - úroveň C1 
  - 2012 certifikát CPE - angličtina na úrovni vzdělaného rodilého mluvčího - úroveň C2 
  - 2012 certifikát CELTA - výuka anglického jazyka pro dospělé 
 • kvalifikace z francouzského jazyka: DALF C1 - velmi pokročilá francouzština - úroveň C1
 • v současnosti se připravuji na složení zkoušek na úrovni C1 i z ostatních jazyků, které dále vyučuji 
 • 2011 - 2013 externí tlumočnice obchodní a právnické angličtiny na Velvyslanectví Kanady v ČR 
 • 2012 - 2014 externí lektorka finanční angličtiny pro management České Národní Banky 
 • v součanosti působním jako lektorka v individuálních a skupinových jazykových kurzech realizovaných jazykovou školou ELITE, dále také jako lektorka angličtiny, španělštiny a češtiny pro cizince ( kurzy vedeny v angličtině ) ve firmách v Praze a v okrese Benešov
 • 2009 - 2013 externí průvodkyně na zámku Konopiště ( primárně anglický a francouzský jazyk )
 • 2003 - 2005 stevardka ve společnosti ČSA