Naučte se mluvit, získejte sebevědomí a splňte své sny!

Celá řada chytrých lidí má jeden velký problém, a to, že se neumí správně vyjadřovat. Možná si to neuvědomujete, ale může se to týkat i vás! Můžete být mnohem inteligentnější než ten hlupák, můžete mít vyšší vzdělání, přečíst více knih, a přesto neumíte mluvit jako on.... Čím to je? 

Mluvte, bavte se a žijte plnohodnotný a spokojený život!
Mluvte, bavte se a žijte plnohodnotný a spokojený život!

Inteligence, úroveň vzdělání nebo počet přečtených knih mají velmi malý vliv na to, jak člověk dokáže mluvit. Čtením a učením zpaměti si rozšiřujeme hlavně pasivní slovní zásobu, která je pro samotné mluvení zcela nepotřebná. 

Máte velmi dobrý písemný projev, ale mluvení je žalostné? Pak je na čase zapracovat na aktivní slovní zásobě a kvalitě projevu! 
Kvalitní písemný projev je známkou vysoké inteligence a velkého rozsahu pasivní slovní zásoby, nikoli však té aktivní, která předurčuje, jak dobře umíme mluvit. 

V písemném projevu, a to platí nejenom při elektronické komunikaci či prostřednictvím mobilních telefonů, sociálních sítí apod., máme vždy dostatek času si vše předem, mnohdy i v klidu promyslet. Využíváme tak výrazy a slovní spojení, které máme předem naučené. Naproti tomu používání aktivní slovní zásoby je velmi rychlé - spočívá v nalezení vhodných slov, na které máme pouze několik milisekund, a musíme být schopní se vyjádřit hned. 

Hlavní rozdíl mezi aktivní a pasivní slovní zásobou je ten, že není závislá na inteligenci či úrovni vzdělání. Často se tak stane, že trhovec či řemeslník může být mnohem výřečnější než uznávaný fyzik z Akademie věd, s několika tituly před i za jménem. Vysvětlení je jednoduché - aktivní slovní zásobu upevňujeme a rozšiřujeme jenom díky pravidelnému mluvení s ostatními tváří tvář, nikoli komunikaci přes mobilní telefony, sociální sítě, emaily, dopisy apod. Jistě uznáte i vy, že současná doba plná moderních technologií tomu příliš neprospívá. Pojďme to tedy společně napravit.... 

Jak tedy vylepšit aktivní slovní zásobu a komunikační dovednosti?

  • v prvé řadě potřebujete dostatek praxe v mluvení, a to znamená jenom jedno MLUVIT, MLUVIT a zase jenom MLUVIT! Důležité je komunikovat s ostatními přímo, z očí do očí, bez využívání mobilních telefonů, počítačů, sociálních sítí atd., 
  • v rozvoji komunikačních dovedností a zlepšení kvality mluveného projevu vám pomohou nejenom naše letité zkušenosti, ale především i celá řada praktických, komunikačních cvičení, které využíváme nejenom při jazykové výuce, díky kterým jsme naučili aktivně komunikovat celou řadu jazykových studentů, 
  • naši veselí a přátelští lektoři budou vašimi trpělivými průvodci a mentory, kteří vás naprosto nenásilnou a zábavnou formou naučí perfektním komunikačním dovednostem. 

Jak vám může rétorika a kvalitní komunikační dovednosti pomoci
v profesním, ale i osobním životě? 

Výhod je celá řada, pojďme se seznámit s těmi nejzásadnějšími: 

  • pokud toužíte po lepším zaměstnání, pak je schopnost vlastní prezentace velmi důležitá, neboť to, jak se "předvedete" při osobním pohovoru, závisí na vás a vašich komunikačních dovednostech, protože jenom tak se dokážete perfektně "prodat" a nabídnout potenciálnímu zaměstnavateli jenom to nejlepší! 
  • pracujete v zaměstnání, kde je komunikace zásadním nebo důležitým faktorem úspěchu? Pamatujte, že vždycky je co zlepšovat a vy můžete být vždycky lepší než jste teď! Tak buďte lepší než ostatní, realizujte více schůzek, zapůsobte na své partnery či klienty a prodávejte své produkty či služby více, nebuďte skromní, buďte nejlepší! 
  • jakmile si zlepšíte projev a komunikační dovednosti, automaticky se vám zvýší i vlastní sebevědomí, a to je pro kvalitní komunikaci základ! Co si budeme povídat, jistě vás obtěžuje člověk, kterému trvá dobu se vyjádřit nebo div ne za každým slovem používá "ééééé" a další tomu podobné výrazy; 
  • kvalitní komunikační dovednosti také velmi prospívají i v osobním životě a dokáží jej výrazně vylepšit! Kvalita mezilidských vztahů, ať už partnerských, přátelských či v pracovním kolektivu, se vždy odvíjí od schopnosti komunikovat. Mnoho vztahů v dnešní době naprosto zbytečně skončí kvůli nulové či špatné komunikaci. Poznáváte se v tom? Tak na tom pojďte zapracovat, aby se podobná situace již neopakovala, a dopřejte si spokojený život! 
  • v neposlední řadě vám rétorika pomůže i při studiu cizího jazyka - s dobrými komunikačními dovednostmi budete mít vždy náskok před ostatními a jazyk se naučíte mnohem rychleji, což vám dokáže i ušetřit slušnou finanční částku!
  • zajímá vás, kdo bude vaším mentorem a průvodcem za lepším projevem? Ing. Zita Lukešová Hlaváčková, ředitelka školy osobně. Paní Zita vám velice ráda pomůže zapracovat nejenom na mluveném projevu, ale především vám pomůže získat větší sebevědomí, abyste se nedáli komunikovat v jakékoli situaci!

Rozhodli jste se na sobě zapracovat a přihlásit se do kurzu?

Kurzy pořádáme vždy semestrálně, tj. v zimním a letním semestru, a pochopitelně nechybí v naší nabídce ani v létě, a realizovány jsou na obou našich pobočkách. Pokud jste se rozhodli na sobě zapracovat, pojďte se k nám přidat a výsledek bude zaručen. Kurzy probíhají výhradně v českém jazyce a jejich součástí není jazyková výuka.

V současnosti nabízíme pouze individuální kurz rétoriky s flexibilním rozvrhem ( s možností vlastní volby termínů jednotlivých lekcí, v našem rezervačním systému ). Kurz vám bude "ušit na míru" a plně přizpůsoben vašim potřebám a požadavkům. Přihlásit se můžete ještě dnes, těšíme se na vás.