Naučte se mluvit, získejte sebevědomí, zlepšete svůj život a začněte si plnit své sny! Stojí to za to! 

Nejeden člověk má obtíže s komunikací a schopností se správně vyjadřovat. Možná si to ani neuvědomujete, ale může se to týkat i vás - můžete být velmi inteligentní, mít to nejlepší vzdělání, přečíst mnoho knih, mít sebelepší talent na cokoli, ale jakmile dojde na komunikaci, ať už s partnerem, klientem, šéfem atd., ovládne vás strach a stres, že něco řeknete špatně a jste ztracení.... Popravdě, není se čemu divit, v současné době má s komunikací velký problém mnoho lidí. Týká se to většinou lidí s uzavřenější a stydlivější povahou a těch s nižším sebevědomím, což jim brání v "prodání" svých schopností a talentu. No řekněte, není to škoda? To víte, že ano! Pokud máte pocit, že toto je i vás případ, pojďte spolu s námi na sobě pracovat a změňte svůj život k lepšímu! Pomůžeme vám ke zvýšení sebevědomí a zlepšení komunikace, a poté uvidíte, že vám život ukáže i to pozitivní - mnohem snadněji si najdete přátele, nové a lepší zaměstnání, a určitě se vám v něm povede daleko lépe! A co si budeme povídat, vylepšení komunikace vám pomůže i v soukromém životě, především pak ve vztazích, ať už partnerských, ale i v těch mezilidských. 

Jste připraveni přijmout výzvu a pracovat na sobě? Tak pojďme do toho! 

Toužíte po tom být také tak šťastní a spokojení? JIž nemusíte, my vám rádi ukážeme cestu!
Toužíte po tom být také tak šťastní a spokojení? JIž nemusíte, my vám rádi ukážeme cestu!

Inteligence, úroveň vzdělání nebo počet přečtených knih mají velmi malý vliv na to, jak člověk dokáže mluvit. Ať se nám to líbí nebo ne, velký vliv na kvalitu projevu, ale i života jako takového má to, jak se cítíme, jakou máme povahu a jak vysoké je naše sebevědomí. Pokud se cítíme nejistí, pochybujeme o sobě nebo svých schopnostech, nemůžeme nikdy očekávat vysokou kvalitu projevu, a dokonce ani osobního či profesního života, protože když už jste předem nastaveni, že se vám stane to špatně, pak věřte, že se vám to opravdu špatné stane. Pamatujte, že nejde k sobě přitáhnout štěstí a úspěch, když vnitřně očekáváte přesný opak!

Nezoufejte, toto všechno lze změnit! Ptáte se, jak? Odpověď je jednoduchá - vaší vůlí, trpělivostí a ochotou na sobě pracovat a dát svému životu jiný směr!

Ptáte se, proč někteří lidé dokáží bez problémů komunikovat, v životě se jim daří podle jejich představ, mají dobrou práci, spokojený rodinný život a celkově jsou v pohodě? Odpověď je jednoduchá - nejenom, že věří v pozitivní věci a jsou pozitivně naladění, ale především věří sami v sebe! V tom tkví podstata úspěchu, není to o tom, že někdo se narodí pod šťastnou hvězdou, pouze my sami jsme strůjci svého štěstí, a tak to v životě také je! Proč myslíte, že se nedaří člověku, který je permanentně nešťastný, ustavičně si na něco stěžuje, je neustále negativně naladěný, brblá a pořád dokola říká, že se mu štěstí vyhýbá obloukem? Nelze se divit, že ho štěstí míjí, když je nastaven na smutek, neštěstí a negativní myšlenky celkově.... Vždy platí pravidlo, že to, co vyzařujeme navenek, se nám ve stejné podobě vrací zpět. 

A s tím souvisí i komunikace a schopnost mluvit - nejde vám do hlavy, proč např. řemeslník dokáže mnohem lépe a sebejistěji komunikovat s ostatními než leckterý vysokoškolák či jinak vzdělaný člověk? Odpověď je taková, že tato schopnost není o úrovni vzdělání či inteligenci, avšak o vnitřním naladění, míře sebejistoty, sebevědomí atd., a navíc, je to o tom, že taková člověk je zvyklý být pravidelně mezi lidmi a aktivně s nimi komunikuje. Takovému člověku pak nedělá mluvení potíže a je schopen snadno dosáhnout dohody, leckdy dokáže odvrátit či se vyvarovat konfliktům apod. Díky tomu dokáže dosáhnout vytyčeného cíle ( např. uzavření obchodu ), což vede ke spokojenosti a štěstí. A právě tudy vede ta správná cesta! Jste připraveni se na ni vydat? 

Jak souvisí míra sebejistoty a sebevědomí s komunikačními dovednostmi?

Více než si myslíte! Zkuste si představit situaci, kde nesebejistý a plachý jedinec má předstoupit před ostatní a mluvit před nimi. nebo uzavřít důležitý obchod.... Vůbec to pro něj není a nebude jednoduché, ostatní lidé jeho nejistotu snadno vycítí, nikdo jej tak nebude brát vážně a vše snadno skončí fiaskem, což povede ještě ke větším pochybnostech o jeho samotném atd. Naopak člověk, který je sebejistý a má určitou míru sebevědomí, nikdy nebude mít problém promluvit za jakékoli situace, dokáže vyřídit bez problémů vše potřebné, v případě nutnosti dokáže odvrátit konflikt a celkově je mezi lidmi pozitivně vnímán a přijímán. Proto je velmi důležité se zaměřit na budování vaší vlastní sebejistoty a sebevědomí, a spolu s tím pracovat i na kvalitě mluveného projevu. Protože pokud chcete, aby vás ostatní brali poslouchali, dávali vašemu projevu odpovídající hodnotu a přijali vás jako člověka, bez výše uvedeného se neobejdete. Právě proto je nutné zařadit je kurzu rétoriky také techniky z oblasti koučinku osobního rozvoje. 

  • v prvé řadě potřebujete dostatek praxe v mluvení, a to znamená jenom jedno MLUVIT, MLUVIT a zase jenom MLUVIT! Důležité je komunikovat s ostatními přímo, z očí do očí, bez využívání mobilních telefonů, počítačů, sociálních sítí atd., 
  • v rozvoji komunikačních dovedností a zlepšení kvality mluveného projevu vám pomohou nejenom naše letité zkušenosti, ale především i celá řada praktických, komunikačních cvičení, které které máme osvědčené v praxi a víme, že fungují. Jejich součástí jsou také techniky a cvičení z oblasti osobního rozvoje, které studenti zpravidla praktikují sami, s lektorem je pak konzultují - i na tom cvičí svůj mluvený projev po všech stránkách; 
  • naši veselí a přátelští lektoři budou vašimi trpělivými průvodci a mentory, kteří vás naprosto nenásilnou a zábavnou formou naučí perfektním komunikačním dovednostem a pomohou vám zapracovat sami na sobě a zlepšit tak nejenom mluvený projev, ale především svůj vlastní život! 

Jak vám může rétorika a kvalitní komunikační dovednosti pomoci
v profesním, ale i osobním životě? 

Výhod je celá řada, pojďme se seznámit s těmi nejzásadnějšími: 

  • pokud toužíte po lepším zaměstnání, pak je schopnost vlastní prezentace velmi důležitá, neboť to, jak se "předvedete" při osobním pohovoru, závisí na vás a vašich komunikačních dovednostech, protože jenom tak se dokážete perfektně "prodat" a nabídnout potenciálnímu zaměstnavateli jenom to nejlepší! 
  • pracujete v zaměstnání, kde je komunikace zásadním nebo důležitým faktorem úspěchu? Pamatujte, že vždycky je co zlepšovat a vy můžete být vždycky lepší než jste teď! Tak buďte lepší než ostatní, realizujte více schůzek, zapůsobte na své partnery či klienty a prodávejte své produkty či služby více, nebuďte skromní, buďte nejlepší! 
  • jakmile si zlepšíte projev a komunikační dovednosti, automaticky se vám zvýší i vlastní sebevědomí, a to je pro kvalitní komunikaci základ! Co si budeme povídat, jistě vás obtěžuje člověk, kterému trvá dobu se vyjádřit nebo div ne za každým slovem používá "ééééé" a další tomu podobné výrazy.... Stejnou kapitolou jsou lidé s monotónním projevem a tzv. "uspávači hadů", to dokáže otrávit i toho největšího flegmatika! Poznáváte se aspoň v jednom? Pak je na čase s tím něco udělat!
  • kvalitní komunikační dovednosti také velmi prospívají i v osobním životě a dokáží jej výrazně vylepšit! Kvalita mezilidských vztahů, ať už partnerských, přátelských či v pracovním kolektivu, se vždy odvíjí od schopnosti komunikovat. Mnoho vztahů v dnešní době naprosto zbytečně skončí kvůli nulové či špatné komunikaci. Poznáváte se v tom? Tak na tom pojďte zapracovat, aby se podobná situace již neopakovala, a dopřejte si spokojenost a pohodu, bez zbytečného stresu!
  • vedle práce na mluveném projevu je také nutné leckdy zapracovat na osobnosti člověka a celkově studenta vést k získání sebejistoty a sebevědomí, neboť toto mu velmi usnadní zdokonalování mluveného projevu. Asi si v praxi těžko dokážete představit, že ustrašený a stydlivý jedinec bude mluvit sebejistě, že? A o tom to právě je! Snadno poznáme, kde má dotyčný člověk mezery a co je třeba vylepšit a zapracovat na tom. Poskytneme studentovi celou řadu užitečných rad a doporučení ke cvičení i mimo náš kurz, aby si v maximální míře dokázal vylepšit nejenom svůj mluvený projev, ale především svůj vlastní život! Pamatujte, že jakmile je člověk spokojený sám se sebou, kolo osudu se otočí a štěstí si jej najde, jenom musí chtít na sobě pracovat, to je vše! Právě proto často doplňujeme rétoriku i o koučink osobního rozvoje; 
  • v neposlední řadě vám rétorika pomůže i při studiu cizího jazyka - s dobrými komunikačními dovednostmi budete mít vždy náskok před ostatními a jazyk se naučíte mnohem rychleji, což vám dokáže i ušetřit slušnou finanční částku!
  • zajímá vás, kdo bude vaším mentorem a průvodcem za lepším projevem a spokojenějším životem? Ing. Zita Lukešová Hlaváčková, ředitelka školy a vysokoškolský pedagog osobně. Paní Zita vám velice ráda pomůže zapracovat nejenom na mluveném projevu a provede vás celým procesem tak, abyste dokázali získat vyšší sebevědomí, sebejistotu a zlepšili si tak svůj dosavadní život! Paní Zita je sama příkladem toho, že když člověk chce na sobě pracovat a je ochoten svůj život změnit k lepšímu, jde to! A nyní je připravena pomoci i vám. 

Rozhodli jste se na sobě zapracovat a přihlásit se do kurzu?

V současnosti nabízíme pouze individuální kurz rétoriky s flexibilním rozvrhem ( s možností vlastní volby termínů jednotlivých lekcí, v našem rezervačním systému ). Kurz vám bude "ušit na míru" a plně přizpůsoben vašim potřebám a požadavkům. Pokud jste připraveni na sobě zapracovat a přivítat své lepší "já", pak vám v tom velice rádi pomůžeme. Kliknutím na odkaz níže najdete naši aktuální nabídku balíčků: