Nejčastěji kladené dotazy ohledně dárkových voucherů

Jesltiže máte nějaké dotazy ohledně nákupu dárkového voucheru, prostudujte si tuto stránku,
kde poskytujeme přehled těch nejčastějších, nebo Napište nám a my vám vše rádi vysvětlíme. 


Jak se za voucher platí a jak jej obdržím?
Zpravidla převodem na účet, na základě faktury. Pokud se rozhodnete si jej osobně vyzvednout
na některé z našich poboček, můžete provést úhradu v hotovosti nebo kartou. Voucher vám můžeme zaslat v elektronické podobě, v PDF formátu, nebo si jej můžete přijít k nám osobně vyzvednout,
v předem domluveném termínu. 

Mohu zaplatit voucher benefitními poukázkami?
Ano, můžete. Pokud máte tištěné poukázky, je třeba se u nás zastavit osobně. Jestliže využíváte internetových kafeterií, můžete provést úhradu přímo v uživatelském rozhraní. Kompletní seznam našich partnerů najdete zde: Plaťte u nás benefity!

Je možné zaslat voucher na dobírku?
Je nám líto, ale na dobírku nezasíláme. Pokud se u nás nemůžete zastavit, zašleme vám jej jako doporučené psaní, na vaši adresu, po předchozí úhradě. Poštovné je však zpoplatněno dle aktuálního ceníku České pošty, s. p. Přesnou výši vám sdělíme na vyžádání. 

Je možné zakoupit i větší počet voucherů? Chtěli bychom je pro naše zaměstnance jako benefit.
Ano, samozřejmě. Stačí nás pouze kontaktovat a dohodneme vše potřebné. 

Chtěl bych voucher pro speciální příležitost. Byla by možná úprava jeho designu a napsat věnování?
Ano, jistě. Uveďte své požadavky do objednávkového formuláře, do kolonky "Poznámky". Pokud máte specifičtější požadavky, neváhejte nás kontaktovat. 

Jak se voucher uplatňuje? Musím jej předložit ve fyzické podobě?
K jeho uplatnění vám postačí pouze jeho unikátní kód, v pravém dolním rohu. Nemusíte jej předkládat
v tištěné podobě. Jeho kód zadáte do přihlašovacího formuláře, do kolonky "Poznámky" nebo jej nahlásíte při telefonické přihlášce či uvedete do e-mailu. 

Bohužel nemohu nastoupit do kurzu v daném termínu. Co mám udělat?
Neprodleně nás kontaktujte. Když nám to kapacita dovolí, můžeme vám odložit nástup do kurzu
o jeden semestr. Berte však na vědomí, že to není naše povinnost, a pokud se nám sejde v jednu dobu více takových žadatelů o přeložení kurzu, z kapacitních důvodů vaší žádost můžeme zamítnout.
V takovém případě bude nejlepší sehnat si za sebe náhradníka, který nastoupí do kurzu místo vás. 

Mám voucher vystavený na své jméno, je možné, aby místo mě nastoupila do kurzu dcera? 
Ano, jistě. Potřebujeme k tomu váš písemný souhlas, který nám zašlete e-mailem. Pokud je dcera nezletilá, budeme vše dále řešit s vámi, v opačném případě dořešíme vše přímo s ní. 

Je možné zakoupený voucher vrátit?
Můžeme jej stornovat, avšak nelze jej směnit za finanční hotovost. Před jeho nákupem doporučujeme si zjistit, zda bude mít obdarovaný na studium dostatek času, studium jej zaváže na několik měsíců předem. Řešením je najít náhradníka do kurzu nebo můžete zkusit voucher prodat, aby nepropadl.

Mohu si prodloužit platnost poukazu?
Kontaktujte nás, a pokusíme se pro to udělat maximum, ovšem, nic vám nemůžeme slíbit - vše záleží
na našich momentálních kapacitách.  Berte, prosím v potaz, že naše škola je velmi vytížená, a proto může vaše žádost být zamítnuta právě v důsledku nedostupnosti kapacit. 

Do kdy je potřeba se do kurzu přihlásit?
Pokud máte voucher na volný výběr kurzu, doporučujeme tak učinit co nejdříve od doby, kdy jste voucher dostal, a to zejména kvůli dostupnosti kapacit. Jestliže máte voucher na konkrétní kurz, lhůta na přihlášení činí 7 dní, pokud není stanoveno jinak. 

Nevím, do kterého kurzu se přihlásit, můžete mi pomoci vybrat správný kurz?
Ano, rádi vám s výběrem pomůžeme. Kontaktujte nás a dohodneme vše potřebné, popř. s vámi provedeme vstupní jazykový audit za účelem ověření vašich znalostí, a podle výsledku vám doporučíme co nejvhodnější kurz. Toto vše máte zdarma. 

Když mám poukaz na 2 000 Kč, musím jej vyčerpat najednou, v plné výši?
Ano, je třeba jej vyčerpat jednorázově, avšak nemusí to být v přesné výši. Pokud si u nás vyberete výuku nebo kurz v hodnotě vyšší, doplatíte rozdíl v ceně. Jestliže bude hodnota čerpaných služeb nižší než hodnota poukazu, rozdíl v ceně nevracíme ani jej nelze převádět na jiný voucher. 

Můžu si sám stanovit hodnotu voucheru nebo je to předem dané?
Ano, hodnotu si můžete určit sám, avšak minimálně musí činit 500 Kč. 

Sešli se mi vouchery dva - jeden na kurz a druhý na 1 000 Kč. Jak mám postupovat?
Doporučujeme jako první vybrat ten, který je na jazykový kurz, neboť je omezen lhůtou platnosti
do data začátku kurzů. Vouchery na určitou částku mají zpravidla 6 měsíců platnosti, a tak jej můžete využít např. při pokračování ve studiu, v dalším semestru. O tuto částku vám snížíme hodnotu pokračovacího kurzu. 

Je možné dostat k voucheru dárkové balení?
Standardně dostanete k voucheru zdarma obálku ve formátu C5, kterou potiskneme podle příležitosti,
k níž voucher kupujete, a také podle toho, zda je určen pro ženu či muže. 

Měl jsem váš voucher, avšak ztratil jsem jej. Je možné vystavit nový?
Záleží na tom, zda máte stranou poznamenaný jeho kód. Bez něj není možné voucher uplatnit. Voucher nemusíte předkládat v jeho fyzické podobě. Jestliže však jeho kód nemáte, nelze požadovat vystavení duplikátu, neboť nelze prokázat, zda jste náš voucher skutečně měl. Vždy doporučujeme si kód voucheru poznamenat stranou nebo si celý voucher přefotit mobilním telefonem!

Voucher jsem si omylem vyhodila, jeho kód však mám, ale teď do kurzu nastupovat nechci.
Co mám udělat proto, aby nedošlo k jeho zneužití, kdyby jej náhodou někdo našel?

V prvé řadě nás, ve vlastním zájmu, co nejdříve kontaktujte, abychom si toto zanesli do naší evidence. Pokud jste neměla voucher vystavený na své jméno, může jeho kód uplatnit kdokoli, kdo se jím prokáže, my nezkoumáme identitu dotyčného, a ani na to nemáme právo. Jestliže již někdo stihl váš voucher uplatnit někdo před vámi, nemůžeme s tím my nic dělat. Místo v kurzu získá ten, kdo se prokáže platným voucherem jako první. 

Co mám dělat, když jsem ztratil voucher a uplatnil ho někdo jiný, kdo ho našel?
Pokud nemáte možnost jednoznačně prokázat, že byl voucher původně vašim majetkem ( např. jeho fotografií v mobilním telefonu, elektronický PDF formát aj. ), nemůžeme s tím udělat nic ani my, ani vy.