10 důvodů, proč se učit cizí jazyk

15.04.2017 15:24

Chcete se učit cizí jazyk, ale stále váháte? 
Chcete cestovat do zahraničí a být na všechno připraven? 
Chcete si zvýšit své sebevědomí? 

1) Trénink mozku a zvýšení intenligence

Není rozhodující, jestli se začnete učit cizí jazyk jako dítě nebo v pozdějším věku, důležité je, že začnete nebo jste již začli. Sami při studiu zjistíte, že mluvit cizím jazykem poskytuje nejenom výhody v komunikaci, ale při studiu trénujete také mozek, schopnost analytického myšlení, trénujete paměť atd. Takový trénink mozku přispívá nejenom ke zvýšení inteligence, ale je ku prospěchu v každém věku! 
 

2) Zlepšení schopnosti komunikovat i mateřském jazyce a pochopení jeho struktury 

Nejenom, že díky studiu cizího jazyka pochopíte strukturu toho mateřského, ale především se naučíte dobře mluvit a vyjadřovat ve všech jazycích, jimiž mluvíte. 
 

3) Užijete si kulturu

Díky znalosti cizího jazyka si můžete vychutnat nejrůznější knihy a literaturu v originálním jazyce, což je obvykle velký rozdíl oproti překládaným knihám; knihy se zpravidla překládají "volně" tak, aby příběh dával smysl, a protože každý jazyk je jiný, je úprava textu mnohdy nutností, takže ve finále se to pravé třeba nemusíte vůbec dozvědět, a díky cizímu jazyku vám nic neunikne. 
 

4) Vyšší odolnost vůči duševním a degenerativním chorobám 

Průzkumy ukazují, že znalosti a studium cizího jazyka prospívají k rozvoji osobnosti a pomáhají bojovat proti výskytu Alzheimerovy choroby. 
 

5) Vystoupíte z davu 

Znalost cizího jazyka je něco, čím se dokáže pyšnit hodně lidí, ale skutečnost je taková, že toto může říct opravdu jen málokdo.... Když vy budete dostatečně trpěliví, vytrvalí a otevření novému, pak máte velkou šanci se nejenom dobře cizí jazyk naučit, odlišit se od druhých a vystoupit tak z pomyslného davu. 
 

6) Možnost studovat v zahraničí 

Jistě vám nemusíme připomínat, že znalost cizího jazyka otevírá brány do světa, takže pokud je váš sen studovat v zahraničí, pak se znalostí cizího jazyka si svůj sen můžete snadno splnit! Nemusí to být však pouze střední nebo vysoká škola, ale i třeba klasická jazyková škola za účelem zdokonalení vašich dosavadních znalostí.
 

7) Zvýšení konkurenceschopnosti a možnost nalezení lepší práce 

Další bod, který jistě netřeba připomínat - znalosti cizího jazyka otevírají nejenom brány do světa, ale i to zaměstnání. V dnešní době mnoho společností požaduje znalost angličtiny i po řadových pracovnících. Čím více a lépe budete cizí jazyk umět, tím lépe pro vás, a tím větší šanci na lepší postavení na trhu práce získáváte. 
 

8) Možnost vycestování do zahraničí, např. za prací 

Znalosti cizího jazyka vám nepřijdou vhod jenom při cestování na dovolenou, ale pokud přemýšlíte např. o zaměstnání v zahraničí, pak vám to cizí jazyky jenom umožní, nebudou vám bránit. 
 

9) Můžete cestovat na vlastní pěst a výrazně ušetřit 

Když umíte cizí jazyk, dává vám volnost při cestování, a nemusíte být odkázáni na cestovní kanceláře a jejich delegáty či průvodce. V tomto případě vám cizí jazyky nejenom usnadní komunikaci, ale pomohou vám ušetřit i značnou finanční částku ři cestování - pokud cestujete s cestovkami, stojí vás to pochopitelně i více peněz; cestovka musí uživit celou řadu lidí, které zaměstnává, a hádejte, z čí peněz jsou placení? Není to podle vás zbytečné? 
 

10) Je to prostě sexy!

Lidé, kteří ovládají cizí jazyky jsou podle psychologů považovány za atraktivnější a inteligentnější, je to zkrátka sexy! 
 

Zkrátka, cizí jazyk nepřináší pouze nová slova, ale i nový svět!

 
 
Zpět