Mezinárodní zkoušky z ruštiny

Ruské středisko vědy a kultury v Praze spolu s MSU M.V. Lomonosova ( přidruženým členem ALTE ) organizuje certifikační zkoušky v rámci Ruského systému certifikačního testování z ruského jazyka pro cizince: - šest úrovní všeobecné znalosti ruského jazyka, - tři úrovně znalosti obchodního ruského jazyka. Osobám, které úspěšně absolvují testování, bude vydán mezinárodní certifikát. Vydávané certifikáty jsou uznávány ALTE ( Evropskou asociací pro jazykové testování ).

Certifikát a potvrzení, které jsou vydávány podle výsledků testování, nemají promlčovací lhůtu a nezávisle na místě jejich vydání platí shodně na celém území Ruské federace jak pro ruské úřady, tak i organizace v zahraničí. Na některých zahraničních vysokých školách, včetně České republiky, je certifikát 2. úrovně přijímán jako dokument o znalosti cizího jazyka. Test se skládá z pěti částí: slovní zásoba a gramatika, čtení, psaní, poslech, konverzace. 

TEU - Test elementární úrovně 

Certifikát svědčí o tom, že kandidát je schopen uspokojovat jednoduché sdělovací potřeby v ohraničeném počtu každodenních, sociálně kulturních a učebních sfér komunikace. 

TORFL 1 - Středně pokročilá úroveň

Certifikát svědčí o tom, že bylo dosaženo střední úrovně znalosti jazyka, která umožňuje zájemci uspokojovat své hlavní sdělovací potřeby v každodenních, sociálně-kulturních, učebně-profesionálních sférách komunikace. Získání tohoto certifikátu je podmínkou pro zápis na vysoké školy Ruské federace.

TORFL 2 - Pokročilá úroveň

Byla dosažena dostatečně vysoká úroveň znalosti jazyka, která umožňuje zájemci uspokojovat své sdělovací potřeby ve všech sférách komunikace, vykonávat profesionální činnost v ruském jazyce na pozici odborníka v oblasti humanitní, inženýrsko-technické a přírodovědecké.

TORFL 3 - Velmi pokročilá úroveň

Byla dosažena vysoká úroveň znalosti jazyka ve všech sférách komunikace, která umožňuje vykonávat profesionální činnost v ruském jazyce na pozici filologa, překladatele, redaktora, novináře, diplomata či manažera v ruskojazyčném kolektivu.

TORFL 4 - Úroveň srovnatelná s rodilým mluvčím 

Bylo dosaženo plynulé znalosti ruského jazyka, která je blízká úrovni rodilého mluvčího. Tento certifikát je podmínkou pro získání diplomu magistra a kandidáta filologických věd, jež opravňují ke všem úrovním pedagogické a vědecko-výzkumné činnosti v oblasti ruského jazyka.

 

Jakou zkoušku byste si měli vybrat?
V prvé řadě je nutné přihlédnout k Vašim dosavadním znalostem ruštiny, a na jejich základě Vám doporučit vhodnou zkoušku, popř. další studium. Na základě výběru zkoušky Vám sdělíme, jak bude Vaše potenciální výuka probíhat a jaké učební materiály dostanete. Ověření Vašich znalostí a konzultace ohledně výuky ke zkoušce je ZDARMA, proto máte-li zájem, Napište nám a my Vás budeme obratem kontaktovat. Stejně také můžete využít formuláře Poptávkový formulář jazykové výuky  a sdělit nám své požadavky on-line.

Pokud si nejste jistí, zda disponujete dostatečnými znalostmi na složení Vámi vybrané zkoušky, pak si u nás můžete Vyzkoušejte si u nás zkoušku na nečisto, kde si vypracujete "ostrý" test k Vámi zvolené zkoušce. Poté Vám jej vyhodnotíme a pak s Vámi vše důkladně prokonzultujeme. 
 

Připravovat se ke zkoušce v kurzu nebo v rámci individuální výuky?

Rozhodně Vám doporučujeme individuální, potažmo skupinovou výuku. Jednak je to nejefektivnější způsob přípravy, a druhak, sice vypisujeme přípravné kurzy k těmto zkouškám, ale někdy se stane, že se nesejdou zájemci s odpovídajícími znalostmi a kurz tak nemusí být otevřen, čímž byste přišli o možnost důkladné přípravy - s individuální výukou o ní nikdy nepřijdete !!! 
 
Proč se připravovat ke zkoušce právě u nás?
  • výuku vedou vždy zkušení lektoři;
  • využíváme pouze renomovaných a perfektně vypracovaných učebních materiálů;
  • vedle hlavní učebnice budete používat i celou řadu doplňkových materiálů;
  • veškeré učební materiály Vám poskyneme ZDARMA, v elektronické podobě;
  • v průběhu výuky budete psát vzorové testy a postupně tak budete moci sledovat svůj pokrok;
  • zcela ZDARMA Vám vyřídíme všechny formality související s přihlášením ke zkoušce;
  • obdržíte komplexní informace k Vámi vybrané zkoušce vč. průvodců a příruček.

Zaujala Vás nabídka a máte zájem se ke zkoušce připravit právě u nás?

Pak nás neváhejte kontaktovat - stačí vyplnit nezávazný poptávkový formulář Poptávkový formulář jazykové výuky  a odeslat jej. Obratem Vás budeme kontaktovat s nabídkou výuky, popř. s Vámi dohodneme detaily výuky. Kontaktovat nás můžete také telefonicky na č. 777 720 539 nebo Napište nám
 
Těšíme se na Vás