Mezinárodní zkoušky z obecné angličtiny

Zkoušky Cambridge ESOL patří mezi světově nejuznávanější typy zkoušek z angličtiny. Zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti, tj. mluvený projev, čtení, psaní a poslech, a rovněž posuzují znalosti jednotlivých kandidátů využívat různých struktur v autentických životních situacích. Certifikáty Cambridge ESOL Examination jsou uznávány více jak 11 000 zaměstnavateli a univerzitami po celém světě. Zkoušky z obecné angličtiny jsou k dispozici celkem na 5 úrovních.

KET ( Key English Test )

Tato zkouška je prvním krokem pro ty, kteří chtějí udělat pokrok směrem k vyšším úrovním studia a znalostí angličtiny. Jedná se o nejsnadnější zkoušku, která je určena studentům se základními znalostmi angličtiny, odpovídající úrovni A2. Před přihlášením k této zkoušce Vám doporučujeme absolvovat min. 100 - 200 hodin studia angličtiny. 

PET ( Preliminary English Test )

Ověřuje komunikativní způsobilost v každé ze čtyř jazykových dovedností na úrovni přibližně dvou třetin zkoušky FCE. Student na této úrovni by se měl být schopen vyrovnat s řadou každodenních situací, které vyžadují použití angličtiny ve vlastní nebo v cizí zemi, při kontaktu rodilými i nerodilými mluvčími angličtiny. Zkouška odpovídá znalostem na úrovni středně pokročilý, tj. B1. K dosažení této úrovně doporučujeme min. 380 hodin studia angličtiny. 

FCE ( First Certificate in English )

Je bezesporu nejžádanější a nejrozšířenější zkouškou z nabídky Cambridge ESOL. Vyžaduje více pokročilé znalosti jazyka, min. na úrovni B2. Tento typ zkoušky je velmi široce znáván, např. v oblastech obchodu a průmyslu, v administrativě, v bankovnictví, leteckých společnostech apod.. V mnohem je tato zkouška také uznávána i zahraničními univerzitami. Disponovat znalostmi na této úrovni je nezbytné, pokud chcete žít v cizí zemi. Pro dosažení této úrovně doporučujeme min. 500 - 600 hodin studia angličtiny.

CAE ( Certificate in Advanced English )

Je dokladem znalostí na velmi pokročilé, tj. vysoké úrovni. Tato zkouška naprosto dostačuje pro většinu účelů, jako je např. získání zaměstnání v mezinárodních společnostech v nejrůznějších oblastech působnosti, a také Vám otevře cestu na mnoho zahraničních univerzit, kde je tento certifikát nezbytnou podmínkou ke studiu. Tuto zkoušku rozhodně doporučujeme těm z vás, kteří chtějí získat lepší práci a být schopni doložit odpovídající úroveň znalostí, anebo studovat v zahraničí ( zde je důležité, do jaké země chcete jít studovat či pracovat - ne všechny školy a zaměstnavatelé v anglicky mluvících zemích tuto zkoušku uznávají! ). Zkouška odpovídá znalostem na úrovni C1. K dosažení této úrovně je třeba min. 700 - 900 hodin studia angličtiny. 

CPE ( Certificate of Proficiency in English )

Nejdéle existující a nejnáročnější zkouška z této nabídky. Vyžaduje znalosti na velmi vysoké úrovni, tj. na úrovni mateřského jazyka, C2. Pokud budete disponovat tímto certifikátem, máte otevřené dveře do mnoha zahraničních společností a škol. Zkouška dokládá, že jste schopni bez problémů "fungovat" v anglicky mluvích zemích, v profesním a studijním životě, tak i v nejrůznějších životních situacích. Upozorňujeme však, že ne všechny školy a zaměstnavatelé v anglicky mluvících zemích tuto zkoušku uznávají! K dosažení této úrovně je třeba více jak 900 hodin studia angličtiny. 

Nabízíme následující přípravné kurzy k Cambridgeským zkouškám ESOL Examinations: 

Kurzy ke zkouškám KET a PET běžně nenabízíme, neboť tyto zkoušky lze úspěšně složit po absolvování klasických semestrálních kurzů obecné angličtiny. V případě zájmu vás však můžeme na všechny typy zkoušek připravit formou individuální výuky nebo skupinového kurzu "na míru", pokud by vás bylo více ve skupině, a chtěli byste tak ušetřit na kurzovném. 

Přípravu na zkoušku KET nabízíme standardně pro žáky základních škol, formou skupinového semestrálního kurzu. Více informací o aktuálně vypsaných kurzech najdete pod tímto odkazem - ANGLIČTINA PRO DĚTI

Nejste si jistí, zda byste zkoušku úspěšně zvládli, a chcete mít větší jistotu? 

Pak se k nám můžete objednat na nezávazné testování vámi zvolené zkoušky, a my vám na základě výsledku sdělíme, jaké máte šance, popř. doporučíme další doplňkové studium. 

Nabzíme jednorázové testování na všechny typy zkoušek, tj. KET, PET, FCE, CAE a CPE. Poplatek vč. samotého testování, vyhodnocení testu a konzultace činí 500 Kč. V případě zájmu nás kontaktujte. Napište nám ještě dnes! 

Příprava ke zkouškám CAMBRIDGE ENGLISH, termíny zkoušek květen/červen 2019

Příprava ke zkoušce FCE (B2)

Příprava ke zkoušce FCE (B2)
Připravte se spolu s námi přes léto na zkoušku v květnu/červnu 2019 Mezinárodní certifikát First Certificate in English (FCE) je prvním krokem do mezinárodních společností v naší zemi nebo v zahraničí. Pokud tedy toužíte po kariéře v zahranční firmě, pak je tato zkouška pro vás ideálním...

Příprava ke zkoušce CAE (C1)

Příprava ke zkoušce CAE (C1)
Připravte se spolu s námi přes léto na zkoušku v červnu 2019 Mezinárodní certifikát Certificate in Advanced English (CAE) patři mezi velmi prestižní a celosvětově uznávanou zkoušku mezi společnostmi a školami - otevřete si tak dveře za skvělou kariérou nebo studiem v zahraničí  Díky...