Proč zapojujeme do výuky právě stavebnice LEGO? 

Řekněte sami - měli jste rádi LEGO? Jistě si na něj většina současných rodičů malých dětí dobře vzpomíná.... LEGO je hra, která má své místo v nejednom dětském pokojíčku, je to legendární hračka, populární a dětmi milovaná po celém světě, která je provází v nejrůznějších podobách celé jejích dětství. O tom, že právě LEGO je úžasným nástrojem pro rozvoj dětské představivosti, fantazie, kreativity, motoriky a rozvoj dovedností, není žádný pochyb. 

 
A pokud přidáme k legendární stavebnici angličtinu, kterou do ní dokážeme tak dokonale "zakamuflovat", takže ve své podstatě děti ani netuší, že si hrají a učí se zároveň. A není to jenom angličtina, která je s LEGEM v naší jazykové škole propojena ruku v ruce - LEGO je také vynikající školou hrou s nejenom technickým a vědeckým zaměřením - moc dobře víme, že naše kurzy navštěvují i malé slečny, a i pro ně máme v naší nabídce nejrůznější holčicí sestavy, takže u nás si přijdou na své nejenom kluci, ale i na holky čeká notná dávka zábavy.... Náš systém kombinace angličtiny a LEGA je propracován natolik, že si díky němu děti procvičují angličtinu zcela odlišnou formou, a právě to jim umožní si z každé hodiny mnoho zapamatovat. Jistě vás v tuto chvíli napadne, že malé děti se učí dobře a pamatují si skoro všechno, takže nic dalšího není nutné, ale uznejte sami - když mají takovouto jedinečnou schopnost, proč toho nevyužít a jejich znalosti jim ještě více nerozšířit, hlavně, když je to hravou a nenásilnou formou? Není to skvělé dát jim něco navíc? 
 

LEGO jako nástroj osobního rozvoje dětí 

Když vedle angličtiny zkombinujeme LEGO s odborným vedením,které dodá dětem ten pravý stimul, pak se vše promění ve vynikající školu hrou, a to nejenom technického zaměření, kde se děti naučí úměrně svému věku různým vědním oborům. Děti si tak vylepšují své motorické, matematické, technické a velmi často i kreativní dovednosti, a rovněž si zlepšují i schopnost pracovat v týmu - často se plní různé skupinové úkoly nebo se pracuje ve dvojicích. 
 

Hodiny angličtiny s LEGEM jsou dobře propacované a mají jasný cíl 

Nemusíme jistě podotýkat, že kurzy probíhají v uvolněné a přátelské atmosféře, vedené profesionálními lektory, kteří mají rádi děti, umí se s nimi "vyřádit" a mají smysl pro humor. Starají se o to, aby každá taková hodina byla zajímavá, zábavná, akční a dynamická, a aby v jejím průběhu byly všechny děti maximálně soustředěné. LEGO je také velmi dobrý podpůrný nástroj, aby děti angličtinu i okolní svět objevovaly tak trochu jinak.... 
 

Co přinese dětem výuka s LEGEM? 

  • děti se seznámí s nejrůznějšími tématy a na postaveném modelu pochopí jeho funkci 
  • témata jsou postavena na příbězích či pohádkách 
  • skládáním kostek děti povolí uzdu své fantazii a představivosti 
  • procvičí si prostorové vnímání a matematické dovednosti 
  • vnímají základy designu a proporcionality 
  • zlepší a zdokonalí si jemnou motoriku 
  • naučí se pracovat s plány 
  • všechno samozřejmě hravou formou! 
Našim primárním cílem je ukázat vám a vašim dětem, že cizí jazyk se nechá učit i zcela jinou formou, než tomu bylo doposud, a díky tomu naučit vaše děti i něco navíc, co se jim jednou v budoucnosti bude hodit.