FAQ - angličtina & LEGO pro děti 3 - 10 let 

Vaše dotazy odpovídá dlouholetá lektorka a ředitelka jazykové školy ELITE, Ing. Zita Hlaváčková 

Předkládáme vám přehled nejčastěji kladených dotazů směřovaných na tento kurz. Pokud jste nenašli odpověď právě na ten váš, pak nás neváhejte kontaktovat, rádi vám vše potřebné vysvětlíme. 


Proč právě angličtina a LEGO? 

Jistě velmi dobře víte, že právě angličtina je jazyk, bez kterého se vaše děti jednou, v budoucnu neobejdou. Děti si rozhodně rády hrají, a právě to je to, co mě vedlo k sestavení zcela nové koncepce tohoto kurzu - zkombinovat angličtinu s jednou z nejpopulárnějších stavebnic vůbec, legendárním LEGEM. Výsledkem je hravá, zábavná výuka, plná vždy něčeho nového, děti se vždy těší na další hodiny a milují naše kurzy. 
 

Jak taková výuka probíhá? Stihnou se děti za pololetí něco naučit? 

Přesný postup výuky samozřejmě nebudu prozrazovat takto veřejně, neboť je to naše know-how, a to si chceme chránit. Takto slovy se to těžko popisuje, to chce zkrátka vidět! Proto neváhejte, vezměte sebou svého prcka a přijďte se k nám podívat; objednejte se na bezplatnou Ukázková hodina, a uvidíte sami, zda vám bude naše výuka vyhovovat. Není třeba se obávat, děti se za pololetí naučí opravdu hodně - na první pohled to vypadá, že aktivit je přemíra, ale ve skutečnosti tomu tak není, a navíc - angličtinu promítáme do všech aktivit, které děti na hodinách dělají, takže s ní ani na minutu neztratí kontakt, nebojte. Naším primárním zájmem je ukázat, že cizí jazyk se dá naučit i jinou cestou, než je bohapusté sezení na zemi a opakování slov, písniček a říkanek po učiteli, jako je tomu v jiných školách.... 
 

V čem je vaše výuka jiná než v jiných školách? 

Především v její koncepci a metodě - zcela běžně se stává, že k nám přijdou rodiče s tím, že svým dětem platí angličtinu už relativně dlouhou dobu, ale ony stále nic neumí... Kámen úrazu není v jejich dětech, jak se kolikrát mylně domnívají, problém je především ve špatně sestavené metodice výuky, špatných pomůckách a následně špatně vedené výuce. Mnoho jazykových škol si myslí, že výuka dětí nevyžaduje moc investic, což je naprostá hloupost! Pokud chce škola vést výuku pro děti kvalitně a efektivně, je taková výuka mnohem nákladnější, než výuka pro dospělé. Zejména vyžaduje investici do kvalitních pomůcek ( zde nemluvím jenom o stavebnici LEGO ) používaných přímo k výuce, metodické zpracování vyžaduje hodně času stráveného samostudiem, následným vzděláváním lektorů atd. Mnoho jazykových škol toto nevidí nebo se jim nechce investovat, výuku orientuje akorát do opakování slovíček a vět po učiteli, a ve finále dochází k tomu, že děti nic neumí.... Naším cílem je ukázat vám a vašim dětem, že angličtina není žádné zlo, ale docela hezká zábava, která se dá učit naprosto odlišnou formou - při sestavování metodiky našich kurzů, jsme vycházeli nejenom z našich dlouholetých znalostí a zkušeností, ale také jsme se inspirovali metodami používanými ve Velké Británii a USA. Čili, jak s oblibou říkám, vždy jsme připraveni vám nabídnout něco nového, co nás odliší od ostatních, a o našich kurzech pro děti to jednoznačně platí. 
 

Jak je to s učebními materiály? 

Ty od nás, stejně jako na klasických kurzech pro dospělé, dostanete v elektronické podobě ZDARMA, nebo vám rádi zajistíme jejich zakoupení se slevou 10%, přímo od našeho dodavatele z Velké Británie. 
 

Musím se dcerou učit i doma? Moje angličtina je špatná, tak jí nechci učit hlouposti.... 

Učit se s ní doma vůbec není nutné, naše výuka pro děti v tomto věku je nakoncipována tak, aby jim každá lekce předala dostatečné znalosti, a tím pádem není nutné jim dávat ani domácí úkoly. Já osobně zastávám názor, že dítě si má v tomto věku především hrát, ne trávit čas nad domácími úkoly, to ho bude čekat po nástupu do školy několik let, tak proč by nemohlo strávit dětství jinak? S angličtinou si tak nemusíte vůbec lámat hlavu, a kdybyste se rozhodla s tím něco udělat, rádi vás přivítáme i v našich "dospěláckých" kurzech, mrkněte sem Kurzy ANGLIČTINY
 

Dělají děti na hodinách i jiné aktivity než je LEGO? 

Ano, protože nechceme, aby hodiny byly jednotvárné, tak se snažíme zapojovat do výuky nejrůznější aktivity, např. jazykové hry, výtvarné aktivity, dramatický kroužek apod. Zkrátka, děti se u nás nikdy nenudí, naopak - vždy jsou natěšené na další hodiny. 
 

Musím pořídit dceři na hodiny nějaké pomůcky? 

Ne, nemusíte. Všechno potřebné máme pro vaše děti připravné přímo v naší škole. Jenom bude třeba, abyste na výtvarné aktivity dětem zajistili starší oblečení nebo aspoň zástěru, aby se neušpinily. O všem budete včas informováni ze strany vašeho lektora. 
 

Je výuka jednou týdně na 60 minut dostačující, když je v hodině najednou více aktivit? 

Ano, jednoznačně je. Děti do 10 let není možné příliš zatěžovat, angličtina není jako fotbal a hokej, jedná se o vzdělávací aktivitu, čili duševní činnost, a při ní se malé dítě unaví velmi rychle, proto je třeba dopřát dětem pauzu - jednak si nově nabyté znalosti "sednou" a druhak se potom o to více těší na další hodiny a své kamarády z kurzu. Dětem rozhodně nesmíme brát jejich dětství, dopřejme jim možnost hrát si, protože to je to, co uplatňujeme v naší škole - angličtinu hrou! 
 

Je možné se jako rodič zúčastnit kterékoli hodiny? 

Ano, samozřejmě. Potřebujeme o tom jenom vědět dopředu, abychom pro vás zajistili v učebně místo, neboť zpravidla v´místa pro rodiče v kurzech nemáme za účelem co nejlepšího využití prostoru, a neradi bychom jej museli zařizovat na poslední chvíli a obírali tak děti o hodiny, na které se tolik těší. 
 

Velmi se nám váš kurz líbí, je možné mít ten samý kurz pro uzavřenou skupinku dětí? 

Ano, v případě volné kapacity ve vámi požadovaném termínu, vám rádi připravíme kurz na míru právě pro vaše děti. 
 

Můj syn bývá trochu komplikovanější a hůře se přizpůsobuje kolektivu, je možné přihlásit ho na individuální výuku? 

Individuální výuku pro malé děti nerealizujeme. Naší snahou je naučit děti fungovat v kolektivu, pracovat na jejich osobním rozvoji, hledat si nové kamarády atd. Malé děti se často stydí před novou paní učitelkou, ale i před ostatními dětmi, proto se nebojte syna k nám přivést na ukázkovou lekci, my jej zapojíme rovnou do výuky k ostatním, a společně uvidíme, zda se mu i vám bude u nás líbit. Děti jsou u nás zpravidla velmi spokojené a šťastné, takže podle mě není důvod k obavám.
 

Můj syn na tom není ve škole s angličtinou nejlépe, je pro něj váš kurz vhodný?

Nejdříve je nutné podotknout, že naše kurzy mají zcela odlišnou koncepci, metodiku, využívané učební materiály a metody výuky od těch, které jsou využívány běžně ve školách; našim hlavním záměrem je seznámit děti s angličtinou hravou, zábavnou a hlavně nenásilnou formou. My garantujeme vám a vašemu synovi zlepšení v angličtině, ale rozhodně nelze naše kurzy považovat za formu doučování. V případě, že váš syn potřebuje pomoci s něčím konkrétním, neváhejte se na nás obrátit, a pokusíme se vylepšit jeho znalosti a prospěch pomocí individuálních hodin. 

Není 45 minut výuky na předškolní děti moc? 

Vůbec ne, ba naopak, dětem se mnohdy ani nechce z našich kurzů odcházet.... Každá taková lekce je plná nejrůznějších aktivit, které se v pravidelných intervalech střídají a každou lekci vždy děláme něco nového, takže děti dokážeme dokonale zabavit, a díky tomu si ani nevšimnou, jak rychle čas letí. Našim cílem není děti v tomto věku "drtit", ale ukázat jim angličtinu formou hry a zábavy. Můžete se o tom přesvědčit na vlastní oči - vezměte svou ratolest k nám, na ukázkovou hodinu, a uvidíte sama. 
 

Je efektivní, aby moje dcera chodila dvakrát týdně na kurz, a pokaždé se potkávala s jinými dětmi? 

Toto děláme pro to, abychom zajistili osobní rozvoj vašich dětí; tzn. čím více vrstevníků potká vaše dítě již v ranném věku, tím to bude lépe pro jeho osobní život v budoucnu - naučí se nejenom komunikovat s ostatními, ale především, jak s nimi komunikovat a jak to chodí v kolektivu. To je pro děti velmi důležité, aby měli kontakt se svými vrstevníky od útlého věku. Nemusíte se vůbec obávat žádné nefektivnosti, naopak je to velmi prospěšné. 
 
Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Pak neváhejte a Napište nám cokoli by vás zajímalo. Rádi vám vše vysvětlíme nebo vás k nám rovnou pozveme, abyste nás naši výuku viděli na vlastní oči.